Ankara Anlaşması ile İngiltere’de Hangi İşleri Yapabilirim?

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi bir girişimci vizesidir. Yani İngiltere’ye bu vize ile gelenler kendi işlerini kurmalı ve bu işi yaparak para kazanmalıdır.

Peki İngiltere Ankara Anlaşması ile hangi işleri yapabilirsin? Bu sorunun en doğru cevabı bir girişimci hangi işi yapabiliyorsa sen de o işi yapabilirsindir. Bu da hangi işi istersen o işi yapabilirsin demek.

İngiltere Vize Ofisi – Home Office senden bir iş fikri, bu işi destekleyecek bir iş planı ve ilgili diğer belgeleri ister ve başvurunu değerlendirmeye alır.

Eğer eğitimin, iş tecrüben, İngilizce bilgin ve sermayen o işi yapmaya yeterli görülürse vize başvurun kabul edilir, vize alırsın.

İngiltere’ye Ankara Anlaşması Vizesi ile genelde bilişimciler ve yazılımcılar geliyor. Bunun nedeni her gelişmiş ülke gibi İngiltere de bilişim ve yazılım uzmanlarına yoğun ihtiyaç duyuyor ve onlara diğer alanlarda başvuranlara göre daha kolay vize veriyor.

Eğer yapacağın iş üretim, bina, techizat, hammadde, çok sayıda personal gibi yüksek bir sermaye gerektirmeyen tek başına ya da iki-üç kişi ile yapılabilecek bir iş ise bu durumda vize alman biraz daha kolay olabilir. Çünkü hem sermaye gereksinimin daha azdır hem de iş planın ve gereken belgeler karmaşık değildir.

Bu kategoriye genelde hizmet ağırlıklı iş yapanlar girer. Bunlara örnek olarak:

  • Bilişim/IT uzmanı
  • Fintech uzmanı
  • Yazılımcı
  • Çeşitli mühendislikler
  • Web ve Grafik tasarımcıları
  • Çevirmen
  • Spor eğitmeni
  • Müzik eğitmeni
  • Muhasebe uzmanı
  • Herhangi bir konunun uzmanı danışman

Muhasebe uzmanı demişken, İngiltere’de nasıl bir muhasebeci ile çalışman gerektiğine dair yazımı burayı tıklayarak okuyabilirsin.

Bu örnekler çoğaltılabilir fakat konu özünde aynıdır. Yani eğer İngiltere’de talep gören bir uzmanlığın varsa bunu iş planına döküp Ankara Anlaşması’na başvurup vize alabilirsin.

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  İngiltere'de Başarılı Olabilmek İçin En Çok İhtiyacın Olan Şey Nedir?

İş planı hazırlarken hedeflediğin müşteri kitlesi, bu kitleye nasıl ve ne kadar bir maliyetle ulaşabileceğin, bu kitleye ulaştığında hangi hizmetleri vereceğin, bu hizmetlerin fiyatları gibi konuları açıklaman ve rakamlarla desteklemen gerekir. Bunlara bir de kendi alanındaki eğitim ve tecrübene dair bilgileri de ekler ve vize dosyanı sağlamlaştırırsın.

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )