Ankara Anlaşması Vize Başvurum Reddedilirse Ne Yapmalıyım?

Her vize başvurusu gibi Ankara Anlaşması vize başvurusunun da olumsuz sonuçlanması ve reddedilmesi ihtimali vardır. Ankara Anlaşması vizesi bir girişimci vizesi olduğu için başvurunun reddedilme ihtimalini etkileyen faktörler de çeşitlilik gösterir.

Normal bir turist vizesinde ya da çalışma izni içeren işveren sponsorlu vizelerde vizenin kapsamı ve başvuru şartları ile süreci az çok bellidir. Dolayısıyla bu şartları yerine getirip getirmediğini bilirsin ve sonucu tahmin edebilirsin.

Eğer vizeye engel özel bir durumun yoksa vize alırsın. Burdaki özel durumdan kastım, vize için tüm şartları taşıyorsun fakat senin kişisel durumuna özel olabilecek durumlardır.

Fakat Ankara Anlaşması Vizesi’nde durum çok farklıdır. Girişimci vizesi olduğu için yapmayı planladığın ve başvurunu ona göre şekillendirdiğin işin İngiltere’de yapılabilirliği, senin bu işi yapıp yapamayacağın, bu işi yapmaya yetecek sermayen olup olmadığı, işin yapılacağı şehir ve lokasyon, işle ilgili rekabet şartları vs. derken birçok faktör işin içine girer.

Bunların hepsi tamam olsa bile bir de bunları bir iş planında anlatabilmeli ve işe dair rakamlarla destekleyip gelir-gider, pazarlama-satış ve iş yapmaya dair diğer faktörlerle birleştirip o iş planında yer verebilmelisin.

Tüm bunları yapmana rağmen hala gözünden kaçan şeyler olabilir. Bu durumda vizen reddedilebilir.

Peki Ankara Anlaşması Vizesi başvurun reddedilirse ne yapacaksınız? Yapılacak şey belli; tekrar başvuracaksın.

Ankara Anlaşması için bir başvuru sayısı limiti ya da benzer bir kısıtlama yoktur. Elbette her yaptığın başvuru kayıt altına alınır fakat her başvuru kendine özeldir. Sen vize memurlarını o başvuruda belirttiğin işi yukarda ve bu sitede sık sık anlattığım ölçütlerde yapalabileceğine ikna edersen vize alırsın.

Önceki bize başvurun ya da başvuruların reddedildi diye bunu gerekçe göstererek yeni başvurularını da bir red gerekçesi ya da yeni başvuruna negatif bir yansıtma yapılmaz.

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Bir İngiliz Kızı Irak'taki Savaşa Nasıl Bakar?

Her yeni başvuru kendi özelinde incelenir ve değerlendirilir.

Elbette her başvuru sahibi ilk başvurusunda vize almak ister. Fakat ilk başvurusu reddebilen insanlar bunu bir öğrenme fırsatı ve süreci olarak görüp eksiklerini tamamlar, hatalarını düzeltir ve yeniden başvurur.

Şahit olduğum birçok vize başvurusunda ilk seferde vize alan birçok kişi olduğu gibi 2.defa, 3.defa, 5-6.defa başvuranlar da mevcuttur ve vize almışlardır.

Red almak seni yıldırmamalı. Vize başvurun reddedilirse yeniden başvurmalısın.

Vize başvurusuna red almış olmaya çok takılmak yerine hata ve eksikleri analiz edip düzeltmeli ve İngiltere’ye yerleşmenin sana  getireceği kazançlara odaklanmalısın. Bu durumda orta ve uzun vade hedeflerin seni motive eder ve red almak moralini bozmaz. Aksine daha da kamçılar.

Vize başvurunda başarılar!

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )