İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi İçin Ne Kadar İngilizce Bilmeliyim?

Eskiler anlatır, bir dönem Fransızca çok popülerdi. Sonra Fransa’nın dünya sahnesindeki gücünün zayıflaması ve İngiltere ile Amerika’nın kendi hakimiyetlerini her alanda yükseltmesi ile İngilizce daha popüler oldu.

Artık herkes İngilizce öğrenmek istiyor ve bu uğurda hem yoğun çaba harcıyor hem de hatırı sayılar paralar harcıyor.

İngilizce artık dünya dili ve bu durum uzun süre böyle devam edecek.

Eğer İngiltere’de yaşamayı planlıyorsan en azından orta seviyede İngilizce bilmelisin. Burda günlük hayatta yaşamını sürdürebilecek seviyede olmalısın. İngilizce bilgin günlük hayatın yanında iş hayatında da çok işine yarar.

Ankara Anlaşması Vizesi’ine başvurduğunda da İngilizce bilgin sorgulanır. Vize dosyanda bunu belgeleyen belgeler olmalıdır.

Avrupa’da dil seviyesini ölçen ve standartları belirleyen kurum The Common European Framework of Reference for Languages kısaca CEFRL isimli kurumdur. Bu kurumun yanında IELTS ve TOEFL sınavları da dil seviyesini ölçmede uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Bu kurumlardan alacağın belgeler vize başvurunda işe yarar.

Eğer kolej ya da üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı okuduysan bunları belgeleyen şeyleri de vize başvuru dosyana koyabilirsin.

İngilizce’yi orta seviyede bilmiyorsan vize başvurun dilini bilmediğin bir ülkede iş kuramazsın, kursan da başarılı olamazsın diyerek reddedilir.

Bir de vize memurları İngilizce öğrenmeye ve İngilizce’ni ilerletmeye yönelik çabalarını görmek ister. Onun için dil eğitimi alıyorsan bu eğitimi aldığın yerlerden sertifika almak ta işe yarar. Yurtdışında dil eğitimi aldıysan okuldan alacağın devam durumu belgesi, sertifika, okulun ücret ödeme fatura bilgileri işe yarar belgelerdir.

Dil öğrenmede çok işine yarayacak radyo dinleme ve İngiltere’de bu amaca yönelik dinleyebileceğin radyoları anlattığım yazımı burdan okuyabilirsin.

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  İngiltere'de Görgü Kuralları