Barselona’da Bir CouchSurfing Toplantısı

Her gittiğimiz şehirde gezmek istediğimiz yerlerin yanında bir de etkinliklere bakarız, bu adetimizdir. Tiyatro, dans gösterisi, festival, vs. gibi yerel birşey olsun isteriz genelde. Bunun yanında ara sıra da CouchSurfing toplantılarını takip ediyoruz. Barselona’ya kaldığımız birkaç günde bir akşam bir CouchSurfing Meeting vardı. Akşam yemeğinden sonra yürüyerek geze geze CouchSurfing meetingin olduğu yere gittik. Mekan Barselona’nın Franca Train Station denilen tren istasyonunun olduğu bölgedeydi.

Barselona'da gittiğimiz CouchSurfing toplantısında tanıştığımız arkadaşlarımız.

Barselona’da gittiğimiz CouchSurfing toplantısında tanıştığımız arkadaşlarımız.

CouchSurfing web sitesindeki meeting sayfasında tapas ve içecek olduğu söyleniyordu. Biz gittiğimizde tapasların hepsi bitmişti. Bu kadar hızlı mı yağmaladınız be kardeşim demekten kendimizi alamadık. Ortam fena değildi ama kız-erkek dengesi birçok CouchSurfing Meeting’de olduğu gibi -hep saptı abi- şeklindeydi 😉

Biraz ortamı süzdükten sonra 2 çekik gözlü kızın yanına yaklaştık ve merhaba dedik. Sonrasında yaklaşık 2 saat süren güzel bir muhabbet başladı. Kızlar 2 Amerikalı kızkardeş, biri Çekya’da okuyor, diğeri de hem onu görmeye hem de Avrupa’yı biraz gezmeye gelmiş. Muhabbet ettik, birşeyler içtik ve gecenin sonunda kontakları alıp sarılıp veda ettik.

CouchSurfing’i ve CouchSurfing toplantılarını seviyoruz. Dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışmak, sohbet etmek yardım etmek-yardım almak fırsatı oluyor. CouchSurfing maceralarımız sadece toplantılara gitmekle sınırlı değil, onları da başka yazılarda anlatacağız elbette.

Bu yazıyı beğendiniz mi?
mehmetc.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Barselona'da Üstü Çıplak Bir Adam