Barselona’da Üstü Çıplak Bir Adam

Barselona gibi denizin kıyısında kurulmuş ve denizi yüzülebilecek kadar temiz kalabilmiş şehirler kapitalizm canavarının her yeri kirlettiği, denizlerde bırakın yüzmeyi temaşa etmeyi bile zorlaştırdığı bir devirde gerçekten büyük bir nimet.

Barselona’nın en meşhur caddesi La Rambla caddesinin bitiminde limanı göreceksin. Limandan sahile yürüyerek gitmek mümkün.

Barselona

Barselona

Denize girip, uzun uzun amaçsızca sahilde yatıp keyif yapmak güzel. Yanımızda yiyecek-içecek te getirdik, değme keyfimize. Sahilde yok şezlong parası, yok sahile giriş parası, yok otelin ayakçılarının tacizleri vs. gibi Türkiye sahillerine özgü saçmalıklar yok. İsteyen gelip istediği boş yere havlusunu koyup oturup yüzüp güneşlenebilir, karışan eden yok.

Barselona’ya turist olarak gelenler değil, buranın sakinleri de şanslı. İş hayatının yorgunluğunu ve stresini hafta sonu sahilde denize girerek atmak mümkün. Sadece Barselonalılar ya da turistler değil , bu çevre şehirlerden gelen İspanyollar için de geçerli.

Barselona Sahili'nde keyif yapmak harika.

Barselona Sahili’nde keyif yapmak harika.

Şimdi gelelim bu üstü çıplak adam mevzusuna. Sahilde otururken markete yiyecek-içecek birşeyler almaya gittim ve giderken t-shirtümü giymedim. Sahilden çıkıp caddenin karşısına geçip biraz yürüyünce büyük bir market var. Marketin önüne geldiğimde güvenlik görevlisi beni durdurdu ve markete bu şekilde giremezsiniz dedi. Ben de t-shirtümü sahilde unuttum, 5 dakikada çıkarım dedim. Yok yasak, kesinlikle olmaz dedi. Israr da kabul etmedi. Bunun üzerine ben de o zaman girip içerden bir t-shirt satın alıp hemen onu giyeyim, o şekilde alışveriş yapayım dedim. Onu da kabul etmedi. Barselona’da alışveriş merkezlerine, marketlere üstü çıplak girmek yasak, eğer ben sizi içeri alsam polis gelip sizi tutuklama yetkisine bile sahip dedi. Ben de mecbur sahile geri dönüp t-shirtümü giyip markete tekrar gelip alışverişimi yaptım.

Siz siz olun, şehirde herkes her yerde sere serpe, adeta çıplak bile gezse, Barselona’da üstü çıplak markete gitmeyin 😉

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Yine de Görmeye Değdi - İspanya'nın Zaragoza Şehri
Bu yazıyı beğendiniz mi?
mehmetc.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum