Blog Nereden Geldi, Nereye Gidiyor, Blogda Neler Olacak?

Mehmetc.com’u takip edenler bilir, blogda genelde gezilerimde yaşadıklarımı yazıyorum. Bunun yanında son dönemde İngiltere ile ilgili de baya yazı yazdım.

Ama mehmetc.com bir gezi blogu değil. Bu benim kişisel blogum ve her konuda canım ne isterse yazıyorum. Bu böyle devam edecek.

Yeni yerler gördükçe yeni hikayeler birikiyor. İnsan hayatı bir macera, bir serüven. Hayat hızlıca akıp gidiyor, acı tatlı olaylar yaşıyoruz. İnsan yaşadıklarını ve biriken hikayeleri yazınca gerçekten güzel oluyor. Bir süre sonra okuyunca gerçekten çok enteresan oluyor.

Blogda bilgi içeren yazılar da var. İngiltere ile ilgili yazıların son dönemde artmış olması 2017’nin Nisan ayında yanı geride bıraktığımız Nisan ayında İngiltere’ye taşınmış olmam. 6 ay gibi kısa bir sürede çok şey yaşadım ve çok insan tanıdım. Bunları yazıyorum.

İngiltere yazılarımda bilgi veren ve İngiltere’ye gelecek olan ya da gelmek isteyenlere rehberlik edecek yazılar var. Bunları paylaşıyorum zira yeni bir ülkeye yerleşmek ve özelinde de İngiltere’ye yerleşmek kolay iş değil. Bir sürü yapılacak şey var ve sistem Türkiye’den çok farklı. Daha iyi bir sistem fakat sistemli bir ülkede yaşamaya alışmamış bünyelere zor ve tuhaf geliyor. Blogumu takip edenlere bu süreçte işlerini kolaylaştıracak bilgiler içeren yazılar yazıyorum.

İlgi alanlarıma, sevdiğim ve yeni keşfettiğim yemek, kitap, film, etkinlik, vs. oldukça bunları yazacağım. Ayrıca geçmişte yaşadıklarımdan da yazıyor olacağım.

Bir de mesleğini seven biriyim, bilgisayar mühendisliği ve özellikle de yazılım alanında da yazılar göreceksiniz blogda.

Özetle, mehmetc.com bir gezi blogu değil. Burası benim küçük atlantisim. Ne istersem ve beni heyecanlandıran şey ne ise onu yazıyor olacağım.

Derlerki, gökkubbe altında söylenmemiş söz yoktur. Doğru, çok severim bu sözü. Fakat bir yandan da üstad Mahatma Gandi derki, ne yaparsan yap eninde sonunda önemsiz olacak fakat önemli olan onu senin yapmış olmandır. Bu da doğru.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir ===>  Gezerken Sevdiklerini Unutma

Hayat öylesine bir serüvenki, neden geldiğimizi bilmeden bir koşturmaca içinde buluyoruz kendimizi. Bazen çok anlamlı geliyor, bazen de vay be şurda ne kadar ömrümüz kaldı ki diyoruz.

Ama işte gel görki hepimiz kendi şiirimizi yazacağız, kendi hikayemizi yaşayacağız. Yaşanacaksa madem, dopdolu yaşasak diyorum.

Mehmet Emin Coşkun

Bloğumda ilgi duyduğum konularda yazılarımı ve izlenimlerimi paylaşıyorum. Mesleğimi ve yaşadığım yeri merak edecek olursanız bilgisayar mühendisiyim, Londra'da yaşıyorum. Bana mehmetccom@fastmail.com eposta adresimden ulaşabilirsiniz.