Gel Seni Pride’a Götürelim Dediler Gittik

Yazıyı paylaş!

Gelirim-gelmem derken gel seni pride’a götürelim dediler gittik. Her sene Haziran-Temmuz aylarında Madird Gay Pride yapılıyor. Bir sürü konser, sergi, tiyatro, etkinlik vs. var ve çoğu da ücretsiz.

Gay Pride diyince sen ne anlıyorsun bilmiyorum fakat benim gördüğüm her türlü eğlence var. İnsanlar ailecek geliyor, konser izliyor, yiyor-içiyor eğleniyor. İspanya’da zaten yazın sabahlar olmaz, genelde hayat sokakta geçer. Bir de böyle pride-mıride gibi etkinlikler olunca millet hepten sokaklara atıyor kendini.

Madrid Pride 2016

Madrid Pride 2016

Belediye binası, valilik gibi kamu binalarına gökkuşağı bayraklar asılıp gökkuşağı lazer ışıkları yansıtılıyor.

Bu eğlence ortamının yanında böyle bir kültür olduğu için ortamda bir rahatlık var, ben onu gördüm. Oturup şimdi gay’dir, pride’dır tartışabilirsin elbette ama bi yandan da baktığında kimse kimseye karışmıyor. Kimseyi döven, coplayan, kelepçe takıp götüren, kolunu kıvırıp saçını çeken, biber gazı sıkan, küfür eden, hakaret eden yok. Aksine bu özgürlük ortamı destekleniyor. Bu iyi mi kötü mü onun da yorumunu sen yap artık!

Madrid Pride’ın web sitesine www.madridorgullo.com/en adresinden ulaşabilirsin. Önyargın varsa da yoksa da ben yine de bir bak derim.

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Yazıyı paylaş!
Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  İspanya'nun Seviya Şehrinde Ne Yemeli?