Gel Seni Pride’a Götürelim Dediler Gittik

Gelirim-gelmem derken gel seni pride’a götürelim dediler gittik. Her sene Haziran-Temmuz aylarında Madird Gay Pride yapılıyor. Bir sürü konser, sergi, tiyatro, etkinlik vs. var ve çoğu da ücretsiz.

Gay Pride diyince siz ne anlıyorsunuz bilmiyorum fakat benim gördüğüm her türlü eğlence var. İnsanlar ailecek geliyor, konser izliyor, yiyor-içiyor eğleniyor. İspanya’da zaten yazın sabahlar olmaz, genelde hayat sokakta geçer. Bir de böyle pride-mıride gibi etkinlikler olunca millet hepten sokaklara atıyor kendini.

Belediye binası, valilik gibi kamu binalarına gökkuşağı bayraklar asılıp gökkuşağı lazer ışıkları yansıtılıyor.

Bu eğlence ortamının yanında böyle bir kültür olduğu için ortamda bir rahatlık var, ben onu gördüm. Oturup şimdi gay’dir, pride’dır tartışabilirsin elbette ama bi yandan da baktığında kimse kimseye karışmıyor. Kimseyi döven, coplayan, kelepçe takıp götüren, kolunu kıvırıp saçını çeken, biber gazı sıkan, küfür eden, hakaret eden yok. Aksine bu özgürlük ortamı destekleniyor. Bu iyi mi kötü mü onun da yorumunu size bırakıyorum.

Madrid Pride’ın web sitesine www.madridorgullo.com/en adresinden ulaşabilirsiniz. Önyargınız varsa da yoksa da ben yine de bir bakın derim.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir ===>  İspanya'da Seçimlere Denk Gelen Tatil

Mehmet Emin Coşkun

Bloğumda ilgi duyduğum konularda yazılarımı ve izlenimlerimi paylaşıyorum. Mesleğimi ve yaşadığım yeri merak edecek olursanız bilgisayar mühendisiyim, Londra'da yaşıyorum. Bana mehmetccom@fastmail.com eposta adresimden ulaşabilirsiniz.