Gezerken Sevdiklerini Unutma

Evet. Eposta var, whatsapp var, skype var, vs.vs. var da var. Artık birine ulaşmak istersen cep telefonun yeterli. Üstelik bu çok uzun zamandır böyle ve sen ne kart atalı ne de mektup yazalı çok uzun zaman oldu.

Sanıyorsun ki böylesi daha iyi. Evet, elbette insanın temel heyecanlarından biri olan iletişim kurmaya dair teknikler gelişmeli, hızlanmalı ve ucuzlamalı. Burdan bir tuşla karşı tarafı duyabilmeli ve görebilmelisin.

Fakat o güzel adetlere ne oldu? Rengarenk anlamlı kartlar, mürekkepli kalemle yazılan uzun uzun mektuplar. Şimdi ne kart arayıp bulup seçmeye ne de uzun uzun mektup yazmaya vaktin var. Herşey hızlı, çabuk ve daha gelişmiş ama gel gör ki senin iş yükün hiç azalmıyor, yoğunluğun hiç bitmiyor. Hayat daha da hızlı aktıkça sen bu girdabın içinde boğulacak gibi oluyorsun. Durdurmak ve kurtulmak istesen de yapamıyorsun.

Gez sevgili kardeşim. Gez. Yeni yerler gör, yeni tatlar keşfet, insanların arasına karış. Gezmek seni rahatlatacak ve adeta yeniden doğacaksın her gittiğin yeni yerde.

Gittiğin yerlerden sevdiklerine mektup yazmayı ya da bir kart atıp onları mutlu etmeyi unutma! Haydi durma.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir ===>  Londra'da Leziz Bir Vietnam Lokantasında Geyik Avcısı Nick'in Ne İşi Vardı?

Mehmet Emin Coşkun

Bloğumda ilgi duyduğum konularda yazılarımı ve izlenimlerimi paylaşıyorum. Mesleğimi ve yaşadığım yeri merak edecek olursanız bilgisayar mühendisiyim, Londra'da yaşıyorum. Bana mehmetccom@fastmail.com eposta adresimden ulaşabilirsiniz.