İngiltere Ankara Anlaşması İş Planımı Kendim Hazırlayabilir miyim?

İngiltere’ye Ankara Anlaşması Vizesi ile gideceksen bu vizeye başvuru yaparken mutlaka bir iş planı sunmalısın. Bu vizenin temelinde iş  planı yatar ve iş  planı sağlam olmayan başvuru sahiplerine vize verilmez.

Peki nedir bu iş planı? İş planı, İngiltere’de kuracağın işi, hedeflediğiniz pazarı, bu pazara nasıl ulaşabileceğini ve bu pazara ulaştığında o hizmeti nasıl vereceğini anlattığın bir plandır.

İş planı hem sözel hem de rakamsal detaylar içerir. Eğer daha önce iş kurduysan bir işi yapmak için gereken temel şeyleri bilirsin. Bazen bunları plana dökmen de gerekir. Örneğin kuracağın işle ilgili yatırım alacaksan, potansiyel yatırımcılara sunum yapmalı ve iş planını sunmalısın.

Ya da kuracağın işle ilgili banka kredisi kullanırken de bir iş planına ihtiyacın olabilir.

Bu örnek durumlarda olduğu gibi Ankara Anlaşması vizesi için de iş planı gerekir. Burda birçok başvuru sahibinin karşılaştığı temel sorun iş planının nasıl hazırlanacağı konusudur.

Birçok insan işini iyi yapabilir fakat konu plan hazırlamaya ve bu planı uygun bir formatta ve düzende hazırlamaya gelince zorlanır. Bu durumda ya iş planı hazırlamayı öğreneceksin ya da bir uzmandan yardım alacaksın.

İş planı hazırlamayı öğrenmen mümkün. Biraz temel şeyleri çalışıp ve bununla birlikte internetten bulabileceğin örnek ve şablon iş planlarını temel alarak kendi iş planını hazırlayabilirsin. İş planını kendin hazırlaman durumunda çok şey öğrenir ve yapacağın işe farklı açılardan bakma fırsatı yakalarsın. Fakat bunun yanında emek ve zaman harcaman da gerekir.

Bunun yanında, bu konuda bir uzmana danışman da mümkün. Danışmanın seni dinler ve yapacağın işe uygun bir iş planını kısa sürede hazırlar. Danışmanla çalıştığında süreden ciddi anlamda tasarruf edersin.

Süreden tasarruf etmenin yanında, danışmanın Anklara Anlaşması vizesinin inceliklerini bildiği ve sürekli o işi yaptığı için seni yapacağın muhtemel birçok hatadan döndürür. Vize başvuruna red alma riskini azaltırsın. Yaşanan tecrübelerden faydalanır, zamandan tasarruf edersin.

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Yurda Kesin Dönüş Öncesi Neler Yapılmalı?

İş planını kendin mi hazırlayacaksın yoksa danışmanla mı çalışacaksın? Bunun kararı ne kadar zamanın olduğuna, iş planı ve diğer birçok konuyu çalışıp öğrenmeye imkanın olup olmadığına ve ne kadar risk alabileceğine bağlı. Bunları değerlendirip karar vermek en doğrusu olacaktır.

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )