İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi Başvurusuna Ne Zaman Cevap Gelir?

İngiltere Vize Ofisi’nin İngiltere’deki ismi Home Office’tir. Herkes Home Office der. Home Office, vize başvuru süreçlerini ülkelere ve illere göre sınıflandırmıştır.

Bu sınıflandırmaya aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz:

https://visa-processingtimes.homeoffice.gov.uk

Bu sayfadaki araçtan yararlanarak başvuru yaptığınız şehre göre işlem sürelerini ve başvuruların yüzde kaçının ne kadar sürede cevaplandığını öğrenebilirsiniz.

Vize başvuru cevapları eskiden Türkiye’den başvurular için iki haftaydı. Son dönemde 2-3 aya çıktı. Bu süre dönem dönem İngiltere Vize Ofisi’ndeki yoğunluğa göre ve diğer bazı faktörlere göre değişiyor.

Yurtdışından yapılan başvurular 3-6 ay kadar sürebiliyor.

Eğer mülakata çağrılırsanız cevap süresi birkaç hafta daha uzar çünkü mülakat için verilen günün gelmesi, mülakat ve mülakat sonrası değerlendirme vize cevabı süresini uzatır.

Vizeye başvuran herkes mülakata çağrılmaz. Mülakat sizin dosyanıza bakan vize memuru gerek görürse yapılır, çok fazla görülen bir durum değildir. Genelde ya onay ya da red verilir.

Ankara Anlaşması mülakatı ile ilgili yazımı burayı tıklauarak okuyabilirsiniz.

Bu süreler göz önüne alındığında Ankara Anlaşması Vizesi’ne Türkiye’den başvurmak daha avantajlıdır. Zira İngiltere’ye gidip orada kalma durumunda yaşam masrafları ve diğer giderler sözkonusu olacaktır. Fakat Türkiye’den başvurursanız hem düzeninizi bozmayacak hem de yaşam masraflarınızdan tasarruf etmiş olacaksınız. Bir de buna Türkiye’den yapılan başvuruların daha hızlı sonuçlandığını eklersek Türkiye’den başvurmak daha avantajlı diyebiliriz.

Vize başvurusu yaptığınızda İngiltere’deki resmi tatilleri de aklınızda bulundurmanızda fayda var. Eğer paskalya, noel, yeni yıl gibi tatillere denk geldiyseniz hem vize başvurusunun sonuçlanması hem de BRP kartınızı alma vs. gibi resmi işlemler normalden 1 ila 3 hafta daha uzun sürebilir.

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  İngiltere Ankara Anlaşması Vizesine Başvurudan Sonra Süreç Nasıl İşler?