İngiltere’de Kuaförler ve Berberler

İngiltere’de kuaför ve berber hizmetinin ücretleri aile bütçesini ciddi anlamda etkileyen bir konu. Kuaförler Türkiye’de ucuz değilken İngiltere’de nasıl ucuz olsun ki? El emeği ve özel ilgi gerektiren herşey gibi kuaför hizmeti de oldukça pahalı.

Fakat bu konuda da biraz araştırma ve çaba ile uygun fiyatlara kuaför hizmeti bulman mümkün. Bu yazıda bunlara birkaç örnek vereceğim.

Mobil Kuaförler

Her şeyde olduğu gibi kuaförlük hizmeti de internetten sipariş edilebiliyor. İnternetten bulacağın kuaförler evine gelip sana evinde hizmet veriyor. Dükkan kirası ve diğer bazı masrafları olmadığı için de fiyatları diğerlerine göre biraz daha uygun.

Üstelik saç kesimi boya gibi etrafı kirletebilecek işlerden sonra ellerinden geldiğince temizliğe yardımcı oluyorlar.

Mobil kuaför diyebileceğimiz bu kişileri tanıdıklarınızdan, Gumtree gibi sitelerden bulabilirsin. Bir de muhtelif mobil uygulamalar var. Bu uygulamaları kullanarak ta mobil hizmet veren kuaförleri bulman ve eve ya da bulunduğun yere isteyerek kuaförlük hizmeti alabilirsin.

Bu tür uygulamalar sadece bayanlara hizmet veren kuaförleri değil erkek berberlerini de barındırır. Yani bu uygulamalar ile kadınlar kuaför, erkekler berber hizmeti alabilecek gezici bayan-erkek kuaförlerine ulaşabilir.

Birçok internet servisi gibi bu servisler de referans bırakma ve yorum yazma özellikleri içerir. Bu sayede buralarda yer alan gezici kuaförler iyi hizmet vermeye dikkat eder.

Stajyer Kuaförler

İngiltere’de bazı kuaförler kalfalara işleri öğretmek amacıyla yardımcı olurlar. Stajyer kuaförler tam anlamıyla profesyonel olmadıkları için fiyatları tam profosyonel olanlara göre daha uygundur.

Saçlarımı stajyere emanet etmem deme. Stajeyerliğinin son aşamasında ve artık işi iyice öğrenmiş birini bulabilirsin. Bir de stajyerlerin ustaları genelde başlarında bekler ya da yanlarında durur ve onları denetler. Görece ortalama bir hizmeti uygun bir fiyata alabilirsin.

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Yurda Kesin Dönüş Öncesi Neler Yapılmalı?

Sen de bir yandan maddi tasarruf sağlarken bir yandan da gençlere yardımcı olmuş olursun. Önemli bir davete katılmayacaksan ya da boyama gibi ince işçilik gerektirmeyen bir ihtiyacını yani rutin kuaför işlerini halletmeyi düşünüyorsan yararlanabileceğin bir imkan.

Etnik Kuaförler

Bizim için Berlin neyse Polonya halkı için de Londra tam olarak o. Bir nevi gurbet olarak görülüyor ve Londra’da çalışan çok sayıda Polonya vatandaşı ile karşılaşman mümkün. Durum böyle olunca kuaförlük mesleği ile uğraşan insanlar da haliyle burada mesleklerini sürdürüyorlar.

Ayrıca uzak doğudan gelen Asyalıların sayısı da bir hayli fazla. Türk berberler ve kuaförleri de aynı şekilde. Örneğin Londra’nın Dalston bölgesine gidersen birçok Türk berber görebilirsin.

İngiltere’ye gelip çalışma amaçları para biriktirmek olan bu insanlar haliyle yurttaşlarına da bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu yüzden İngiltere’nin yerlileri ile kıyaslandığı zaman daha ucuz fiyatlara çalıştıklarına şahit oluyoruz. Bu açıdan İngiliz olmayan kuaför salonlarında daha uygun fiyata kuaför hizmeti alman mümkün.

Düzenli olarak ihtiyaç duyulan ve el emeği gerektiren kuaför hizmetleri gibi hizmetlerde fiyatlar çok uçuk olabiliyor. Özellikle İngiltere’ye yeni geldiysen hem harcaman çok olur hem de sterlin türk lirasına göre daha pahalı olduğu için Türkiye’den getirdiğin para burda bir anda azalır.

Kuaförlük hizmeti gibi sürekli alacağın hizmetlerden yapacağın tasarruf orta-uzun vadede sana hatırı sayılır tasarruflar olarak geri döner.

Onun için kuaför hizmetinde alternatif yolları aramalı ve bulmalısın. Bu alternatif yollar alacağın hizmetin kötü olduğu anlamına gelmez. Çünkü sen nasıl yüksek ücretler ödemekten kaçınmaya çalışıyorsan, iş sahipleri de aynı şekilde yüksek meblağlarda vergi, kira vb. ödemek istemediğinden alternatif yollara başvuruyor ve fiyatlarını düşük tutabiliyor.

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  İngiltere'ye Gelip İş Bulamayanlara Tavsiyeler

Bir de yeni açılan ve çok fazla müşteriye hizmet verip kazancını ve çevresini genişletmek isteyen  kuaförler fiyatlarını diğerlerine göre daha uygun tutuyor. Bunları arayıp bulmak ve tecrübe etmek senin elinde!

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )