Londra En İyi Öğrenci Şehri Seçildi

Sosyal medyada paylaş!

QS Best Student Cities 2018 isimli araştırma sonucunda Londra en iyi ünivesite şehri olarak dikkat çekiyor. Birinci sırada olan Londra’yı Tokyo ve Melbourne takip ediyor.

Dünya genelindeki üniversite öğrencilerini kapsayan araştırma Londra’yı öğrenciler için en iyi şehir olarak belirledi.

QS yüksek öğretim grubunun veri analistlerinin yayımladığı listede daha önceki sayılarında Montreal ve Paris birinci çıkmıştı. 2018 yılında İstanbul ise sıralamada 67’inci oldu.

Sıralama şehirlerin öğrenciler için sunduğu iş imkanları, sosyal etkinlikler, yaşam standardı, kültür ortamı, ulaşım ve daha birçok kriteri kapsayan analiz ve araştırma sonucunda belirleniyor.

50 bin öğrenci ile yapılan anketin sonucunda veriler analiz edildi ve sıralama belirlendi. Öğrencilere şehirlerde çekici buldukları yönler ve şehirlerin bir öğrenci için ne gibi avantaj ve dezavantajları olduğu soruldu. Anket ve analiz sonucunda Londra birinci geldi.

Gerçekten de Londra gerek çalışmak gerekse eğitim almak için harika bir yer. Birçok üniversite, kolej, dil okulu ve her yaştan öğrenci için eğitim imkanı var.

Ayrıca şehir parkları, yeşil alanları, bakımlı sokak ve caddeleri, tarihi yerleri de harika ve bu da öğrenciler için şehri çekici kılıyor. İster eğitim alırken ister sonrasında, çalışma imkanlarının olması da öğrencileri buraya çeken nedenler arasında.

Bu yazıyı beğendin mi?
mehmetc.com eposta listesine katıl, yeni yazı ve duyurulardan haberdar ol!
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Sosyal medyada paylaş!
Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Neden Herkes Londra'da?