Otelde Mini Barı Yağmalamak

İspanya’nın en büyük ve en güzel şehirlerinden biri olan Barselona, kozmopolit ve bir o kadar da enerjik halkı, katedral kadar büyük yapımı bir türlü bitmeyen Sagrada Familia kilisesi, şehrin içindeki plajı, Katalunya Bölgesi’nin başkenti olması, İspanya mutfağının zengin deniz ürünleri ve daha birçık şey ile meşhur.

2016 yılında İspanya’yı gezerken yolumuzu Barselona’ya da düşürdük. Barselona’da tren istasyonunun hemen yanındaki Katalunya Torre Oteli’nde kaldık.

Barselona Tren İstasyonu

Barselona Tren İstasyonu

Trenimiz istasyona vardi ve biz otele nasıl gidelim diye konuşuyorduk. Önce tren şirketi Renfee’nin her tren bileti ile gidilen şehirde geçen ücretsiz bir de otobüs bileti verdiği aklımıza geldi ve onu kullanalım dedik.

Kiosk’a gidip tren biletini okutup bu tren biletine eşleştirilmiş yerel otobüs biletlerimizi almaya çalışırken kiosk girdiğimiz numarayı bir türlü kabul etmedi, nerden nasıl yapılıyordu derken neyse otel yakın bir yerde yürüyerek gidelim dedik ve otobüsle gitmekten vazgeçtik.

İstasyondan çıkıp haritada oteli ararken bir de ne görelim. Otel istasyonun tam yanında, yürüme mesafesi bile değil diyeceğim çünkü istasyondan çıkıp kafanızı kaldırdığınızda kocaman Katalunya Torre Oteli’ni görüyorsunuz.

Otele geldiğimizde karnımız çok acıkmıştı. Genelde her zaman yanımızda yiyecek birşeyler olur. Uzun süredir seyahat ettiğimiz için alakasız bir yerde aç kalmanın ve yiyecek birşey bulamamanın zorluklarını iyi biliriz. Otelde yeme içme imkanı çok, otelden çıkınca da bir sürü yer var ama ah şu “karnımızı doyurmayalım şimdi, şehri gezerken neler yiyeceğiz neler” düşüncesi yok mu 😉 Çok birşey yemeyelim dedik, otelin barına saldırdık.

Mini barı yağmaladığımız Torre Oteli :)

Mini barı yağmaladığımız Torre Oteli 🙂

Katalunya Torre Oteli 4 yıldızlı güzel bir otel. Barselona Tren İstasyonu’nun hemen yanında olması oteli çok tercih edilen bir otel yapıyor. Merkezi bir konumu var ve metroya da çok yakın. Biz şehri gezerken  otelin ulaşımının metro ve şehir içi otobüsle çok kolay olmasından çok faydalandık. Barselona’da kaldığımız süre boyunca hiç taksi kullanmak zorunda kalmadık.

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Bir Madrid Kenar Mahallesi Valdemoro

Otele yerleşip biraz soluklandıktan sonra attık kendimizi Barselona’nın sokaklarına.

Komşu otelimizde terasta serinleyen insanlar.

Otelden Barselona ve komşu otelimize bir bakış…

Bu yazıyı beğendiniz mi?
mehmetc.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum