Yine de Görmeye Değdi – İspanya’nın Zaragoza Şehri

Zaragoza’da Pilar ve Aljaferia Sarayı’nı gezdikten sonra şehirde geziye çıktık. Zaragoza İspanya’nın nüfus bakımından beşinci şehri, nüfusu 700 bin. İspanya’nın en büyük iki şehri Madrid ve Barcelona’nın nüfuslarının 3 milyon ve 1 milyon 600 bin olduğunu düşünürsek küçük kalmıyor. Zaragoza, Aragon ismi verilen bölgenin önemli şehirlerinden biri.

Zaragoza

Zaragoza

Gezdiğimiz her yerde yaptığımız gibi burda da sokaklarda dolaştık, amaçsızca o sokak senin bu sokak benim arşınladık. Siestadan sonra akşamları ortalık çok hareketli. Barlar, cafeler dolup taşıyor.

Zaragoza

Zaragoza

Gezerken dikkatimi çeken şeylerden biri de dükkan tabelalarının eskiliği. 80-90’lı yıllara özgü bu tabelalar uzun süredir çok değişmemiş. Sanırım ışıklı tabela görgüsüzlüğü buraya pek uğramamış.

Bazı yerlerde rastgele denk geldiğimiz kiliseler bile insanın durup bakacağız cinsten. Her an tarihi bir yapıya denk gelebilirsin.

Zaragoza’yı anlattığım yazıma burdan, Pilar Katedrali’ni anlattığım yazıma burdan ve Aljaferia Sarayı’nı anlattığım yazıma burdan ulaşabilirsin. Bir daha yolum düşer mi bilmem, ama yine de gezip görmeye değdi.

Zaragoza

Zaragoza

Bu yazıyı beğendiniz mi?
mehmetc.com eposta listesine katılın, yeni yazı ve duyurulardan haberdar olun!
Eposta Listesine Katılmayı Onaylıyorum

Bu Yazı da Hoşuna Gider ===>  Barselona'da Üstü Çıplak Bir Adam