Yine de Zaragoza’yı Görmeye Değdi

Zaragoza’da Pilar ve Aljaferia Sarayı’nı gezdikten sonra şehirde geziye çıktık. Zaragoza İspanya’nın nüfus bakımından beşinci şehri, nüfusu 700 bin. İspanya’nın en büyük iki şehri Madrid ve Barcelona’nın nüfuslarının 3 milyon ve 1 milyon 600 bin olduğunu düşünürsek küçük kalmıyor. Zaragoza, Aragon ismi verilen bölgenin önemli şehirlerinden biri.

Gezdiğimiz her yerde yaptığımız gibi burda da sokaklarda dolaştık, amaçsızca o sokak senin bu sokak benim arşınladık. Siestadan sonra akşamları ortalık çok hareketli. Barlar, cafeler dolup taşıyor.

Gezerken dikkatimi çeken şeylerden biri de dükkan tabelalarının eskiliği. 80-90’lı yıllara özgü bu tabelalar uzun süredir çok değişmemiş. Sanırım ışıklı tabela görgüsüzlüğü buraya pek uğramamış.

Bazı yerlerde rastgele denk geldiğimiz kiliseler bile insanın durup bakacağız cinsten. Her an tarihi bir yapıya denk gelebilirsin.

Zaragoza’yı anlattığım yazıma burdan, Pilar Katedrali’ni anlattığım yazıma burdan ve Aljaferia Sarayı’nı anlattığım yazıma burdan ulaşabilirsin. Bir daha yolum düşer mi bilmem, ama yine de gezip görmeye değdi.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir ===>  Barselona'da Bir CouchSurfing Toplantısı

Mehmet Emin Coşkun

Bloğumda ilgi duyduğum konularda yazılarımı ve izlenimlerimi paylaşıyorum. Mesleğimi ve yaşadığım yeri merak edecek olursanız bilgisayar mühendisiyim, Londra'da yaşıyorum. Bana mehmetccom@fastmail.com eposta adresimden ulaşabilirsiniz.